E40RB-FW480-N
DigiKey Part Number
2632-E40RB-FW480-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E40RB-FW480-N
Description
4.0" TFT IPS SPI RGB HIGH-RES
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 24-Bit (RGB), SPI 4" (101.60mm) 480 x 800
Category
Diagonal Screen Size
4" (101.60mm)
Viewing Area
53.64mm W x 88.10mm H