E40RB-FW430-C
DigiKey Part Number
2632-E40RB-FW430-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E40RB-FW430-C
Description
4.0" TFT IPS SPI RGB HIGH-RES
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 24-Bit (RGB), SPI 4" (101.60mm) 480 x 800
Category
Diagonal Screen Size
4" (101.60mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
53.44mm W x 88.40mm H