E35RB-B-RW600-N
DigiKey Part Number
2632-E35RB-B-RW600-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E35RB-B-RW600-N
Description
3.5" BLANVIEW HIGH BRIGHTNESS
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 16-Bit/18-Bit (RGB), SPI 3.5" (88.90mm) 480 x 640
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
53.28mm W x 71.04mm H