E35GH-CW400-N
DigiKey Part Number
2632-E35GH-CW400-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E35GH-CW400-N
Description
3.5" TFT MCU RGB SPI 320X480
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MCU 3.5" (88.90mm) 320 x 480
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
81.64mm W x 53.16mm H