E30RB-I-MW340-N
DigiKey Part Number
2632-E30RB-I-MW340-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E30RB-I-MW340-N
Description
3.0" TFT IPS MIPI DSI 360X640
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI 3" (76.20mm) 360 x 640
Category
Diagonal Screen Size
3" (76.20mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
37.52mm W x 66.08mm H