E30RB-I-MW320-C
DigiKey Part Number
2632-E30RB-I-MW320-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E30RB-I-MW320-C
Description
3.0" TFT IPS MIPI DSI CAPACITIVE
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI 3" (76.20mm) 360 x 640
Category
Diagonal Screen Size
3" (76.20mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
37.32mm W x 65.88mm H