E104RB-RS1000-N
DigiKey Part Number
2632-E104RB-RS1000-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E104RB-RS1000-N
Description
10.4" TFT RGB SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 24-Bit (RGB) 10.4" (264.16mm) 1024 x 100
Category
Diagonal Screen Size
10.4" (264.16mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
267.40mm W x 29.00mm H