E101GB-RW750-R
DigiKey Part Number
2632-E101GB-RW750-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E101GB-RW750-R
Description
10.1" TFT RGB SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 16-Bit/18-Bit/24-Bit RGB 10.1" (256.54mm) 1024 x 600
Category
Diagonal Screen Size
10.1" (256.54mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
222.72mm W x 125.28mm H