DSNU-25-60-PPV-A
DigiKey Part Number
2171-DSNU-25-60-PPV-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSNU-25-60-PPV-A
Description
STANDARDS-BASED CYLINDER
Detailed Description
Linear Actuator Round Cylinder Double Acting 2.362" (60.00mm)
Category
Stroke Length
2.362" (60.00mm)
Operating Pressure
14.5 ~ 145 PSI (1 ~ 10 bar)
Shaft Detail
External Thread M10 x 1.25
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C