DSNU-25-25-P-A
DigiKey Part Number
2171-DSNU-25-25-P-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSNU-25-25-P-A
Description
ISO CYLINDER
Detailed Description
Linear Actuator Round Cylinder Double Acting 0.984" (25.00mm)
Category
Stroke Length
0.984" (25.00mm)
Operating Pressure
8.7 ~ 145 PSI (0.6 ~ 10 bar)
Shaft Detail
External Thread M8
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C