UR35/27.5/13-3C90
DigiKey Part Number
UR35/27.5/13-3C90-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UR35/27.5/13-3C90
Description
FERRITE CORE UR 3C90
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C90 Ferrite Core UR Type 1.394" (35.40mm) Length 0.512" (13.00mm) Width Diameter 1.083" (27.50mm) Height
Category
Material
3C90
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
1.083" (27.50mm)
Part Status
Active
Length
1.394" (35.40mm)
Core Type
UR
Width
0.512" (13.00mm)