FMC0204085-120
DigiKey Part Number
5328-FMC0204085-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0204085-120
Description
COAX CBL SMA TO SMA 10'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .047 120.0" (3.0m) 10.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
120.0" (3.0m) 10.0'
Packaging
Bag
Cable Type
Hand Formable .047
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12.4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C