GKG6R086-05
DigiKey Part Number
2447-GKG6R086-05TR-ND - Tape & Reel (TR)
2447-GKG6R086-05CT-ND - Cut Tape (CT)
2447-GKG6R086-05DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GKG6R086-05
Description
CAP TRIM 2-6PF 100V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 ~ 6pF Trimmer Capacitor 100 V Top
Category
Adjustment Type
Top
Manufacturer
EW Electronics
Voltage - Rated
100 V
Series
Dielectric Material
Ceramic
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Q @ Freq
500 @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
2 ~ 6pF