62MP1500
DigiKey Part Number
145-62MP1500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62MP1500
Description
HOLE PLUG 1.500" NYLON BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hole Plug 1.500" (38.10mm) Nylon Black
EDA/CAD Models
62MP1500 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Color
Black
Manufacturer
Essentra Components
Material
Nylon
Series
Hole Diameter
1.500" (38.10mm)
Packaging
Bulk
Flange Diameter
1.672" (42.47mm)
Part Status
Active
Panel Thickness
0.125" (3.18mm) 1/8"