50M025045P020
DigiKey Part Number
145-50M025045P020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
50M025045P020
Description
MACH SCREW PAN PHILLIP M2.5X0.45
Detailed Description
M2.5x0.45 Pan Head Machine Screw Phillips Drive Nylon
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
50M025045P020 Models
Category
Drive Type
Phillips
Head Diameter
0.197" (5.00mm)
Length - Below Head
0.787" (20.00mm)
Length - Overall
0.870" (22.10mm)