VZM100W-24
DigiKey Part Number
1800-VZM100W-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VZM100W-24
Description
90 W, 24 V CV LED DRIVER WITH 0-
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.75A 24V Constant Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Current - Output (Max)
3.75A
Manufacturer
ERP Power, LLC
Power (Watts)
90 W
Series
Dimming
Analog
Packaging
Box
Features
OCP, OTP, SCP
Part Status
Active
Ratings
IP20
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-10°C ~ 40°C
Type
Constant Voltage
Efficiency
90%
Topology
AC DC Converter
Termination Style
Wire Leads
Number of Outputs
1
Size / Dimension
5.85" L x 1.20" W x 0.88" H (148.7mm x 30.4mm x 22.4mm)
Voltage - Input (Min)
120VAC
Approval Agency
cULus, FCC
Voltage - Input (Max)
277VAC
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Output
24V