PSB30W-0700-34 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hatch Lighting
In Stock: 91
Datasheet
Parametric Equivalent
Hatch Lighting
In Stock: 44
Datasheet
700mA 23 ~ 34V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
PSB30W-0700-34
DigiKey Part Number
1800-PSB30W-0700-34-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSB30W-0700-34
Description
POWER SUPPLY LED DIMMING 34V
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Output (Max)
700mA
Manufacturer
ERP Power, LLC
Power (Watts)
24 W
Series
Dimming
Analog, ELV, Triac
Packaging
Box
Ratings
IP20
Part Status
Active
Operating Temperature
90°C
DigiKey Programmable
Not Verified
Efficiency
90%
Type
Constant Current
Termination Style
Wire Leads
Topology
AC DC Converter
Size / Dimension
3.88" L x 1.03" W x 0.86" H (98.5mm x 26.2mm x 21.9mm)
Number of Outputs
1
Approval Agency
CB, CE, cULus, FCC
Voltage - Input (Min)
120VAC
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input (Max)
277VAC
Base Product Number
Voltage - Output
23 ~ 34V