VG-4231CE 27.0000M-PSCM3
DigiKey Part Number
SER3740TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER3740CT-ND - Cut Tape (CT)
SER3740DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VG-4231CE 27.0000M-PSCM3
Description
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS SM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±37ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±95ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
7mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Voltage - Supply
3.3V