DS20BK22C03C2
DigiKey Part Number
6254-DS20BK22C03C2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DS20BK22C03C2
Description
20 mm industry sensor, 3m cable
Linear Range
20mm
Output
0 V ~ 5 V
Voltage - Supply
12V ~ 24V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C