ECS-384-8-37TC-CZY-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-384-8-37TC-CZY-TR |
Description | CRYSTAL 38.400MHZ 8PF WTHERM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 38.4 MHz ±10ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 8pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal (w/Thermistor) | Package / Case |
Frequency 38.4 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2.05x1.65) |
Frequency Stability ±12ppm | Size / Dimension 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |