ECS-250-18-30-JGN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-250-18-30-JGN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-250-18-30-JGN-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-250-18-30-JGN-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-18-30-JGN-TR
Description
CRYSTAL 25.000 MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 30 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Frequency Tolerance
±20ppm