ECS-200-12-30-GN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-200-12-30-GN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-200-12-30-GN-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-200-12-30-GN-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-200-12-30-GN-TR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±30ppm Crystal 12pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-200-12-30-GN-TR Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
20 MHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Frequency Tolerance
±30ppm