ECS-200-10-36-JTM-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 2,195
Datasheet
20 MHz ±20ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
ECS-200-10-36-JTM-TR
DigiKey Part Number
XC2114TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-200-10-36-JTM-TR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-200-10-36-JTM-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)