ECS-143-18-36-AGM-TR
DigiKey Part Number
XC3004TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC3004CT-ND - Cut Tape (CT)
XC3004DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-143-18-36-AGM-TR
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14.31818 MHz ±25ppm Crystal 18pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-143-18-36-AGM-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
14.31818 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)