ECS-143-18-33-AGM-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ECS Inc.
In Stock: 11,270
Datasheet
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 1,650
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
Suntsu Electronics, Inc.
Suntsu Electronics, Inc.
14.31818 MHz ±25ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
ECS-143-18-33-AGM-TR
DigiKey Part Number
XC2435TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-143-18-33-AGM-TR
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECS-143-18-33-AGM-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
14.31818 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)