ECS-130-18-5PLX-AGN-TR
DigiKey Part Number
XC2787TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2787CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2787DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-130-18-5PLX-AGN-TR
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13 MHz ±25ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ECS-130-18-5PLX-AGN-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
13 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Frequency Tolerance
±25ppm