ECS-100-20-30B-DU
DigiKey Part Number
XC1510TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1510CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1510DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-100-20-30B-DU
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz ±30ppm Crystal 20pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-100-20-30B-DU Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
10 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±100ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)