REF100-11/12/2
REF100-11/12/2
DigiKey Part Number
381-2407-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REF100-11/12/2
Description
FAN IMP MTRZD 100X25MM 12VDC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Motorized Impellers 12VDC Round - 100mm Dia Ball 50.6 CFM (1.42m³/min) 3 Wire Leads
Category
Noise
66.0dB(A)
Mfr
Power (Watts)
7.5 W
Series
RPM
Packaging
Box
Termination
3 Wire Leads
Part Status
Active
Operating Temperature
-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Voltage - Rated
Weight
0.35 lb (158.76 g)
Size / Dimension
Round - 100mm Dia
Voltage Range
8 ~ 15VDC
Width
25.00mm
Material - Frame
Plastic, Glass Filled
Air Flow
50.6 CFM (1.42m³/min)
Material - Blade
Plastic, Fiberglass Reinforced
Bearing Type
Ball
Lifetime @ Temp.
80000 Hrs @ 40°C