PDUMV30HV2
DigiKey Part Number
PDUMV30HV2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDUMV30HV2
Description
POWER OUTLET STRIPS
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Connector - AC Input
NEMA L6-30P
AC Outlets
48
Connector - AC Output
IEC 320-C13 (40), C19 (8)
Voltage - Input
200V, 208V, 240V
Housing Material
Metal
Current - Max
30A