XLM-69R0137B-R is out of stock and can be placed on backorder.
In Stock: 0
130 F (EDLC) Supercapacitor 69 V Module 6.7mOhm 1000 Hrs @ 65°C
XLM-69R0137B-R
DigiKey Part Number
283-XLM-69R0137B-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLM-69R0137B-R
Description
CAP 130F 0%, +20% 69V CHAS MNT
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
6.7mOhm
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 65°C
Capacitance
130 F
Size / Dimension
24.996" L x 6.937" W (634.90mm x 176.20mm)
Tolerance
0%, +20%
Height - Seated (Max)
6.862" (174.30mm)
Voltage - Rated
69 V
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C