SMDJ54AH
DigiKey Part Number
283-SMDJ54AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMDJ54AHCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMDJ54AHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ54AH
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC
Detailed Description
87.1V Clamp 34.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
34.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Unidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V