SMDJ28AH
DigiKey Part Number
283-SMDJ28AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMDJ28AHCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMDJ28AHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ28AH
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 66.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V