SMDJ28AH | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMDJ28AH |
Description | TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 45.4V Clamp 66.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 66.1A |
Mfr | Power - Peak Pulse 3000W (3kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications Telecom |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Grade Automotive |
Unidirectional Channels 1 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V | Supplier Device Package |