SMDJ22AH
DigiKey Part Number
283-SMDJ22AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMDJ22AHCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMDJ22AHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ22AH
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 84.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V