SMAJ58CAH
DigiKey Part Number
283-SMAJ58CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMAJ58CAHCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMAJ58CAHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ58CAH
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
93.6V Clamp 4.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V