SMAJ48AH | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMAJ48AH |
Description | TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 77.4V Clamp 5.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.2A |
Mfr | Power - Peak Pulse 400W |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications Telecom |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Grade Automotive |
Unidirectional Channels 1 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V | Package / Case DO-214AC, SMA |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V | Supplier Device Package |