MOVS4032V130 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MOVS4032V130 |
Description | VARISTOR 205V 1.2KA 2SMD NO LEAD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 205 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Typ) 205 V |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Varistor Voltage (Max) 225 V |
Series | Current - Surge 1.2 kA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Number of Circuits 1 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Maximum AC Volts 130 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Maximum DC Volts 175 V | Package / Case 2-SMD, No Lead |
Varistor Voltage (Min) 185 V | Base Product Number |