DRA127-150-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DRA127-150-R |
Description | FIXED IND 15UH 4.83A 27 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Wirewound Inductor 4.83 A 27mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DRA127-150-R Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 27mOhm |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 165°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 9.03A |