DR74-100-R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Pulse Electronics
In Stock: 584
Datasheet
Similar
Sumida America Inc.
In Stock: 49,183
Datasheet
Similar
Sumida America Inc.
In Stock: 0
Pulse Electronics
TDK
Bourns Inc.
Bourns Inc.
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.41 A 48.9mOhm Nonstandard