ACE1V3225-201-R
DigiKey Part Number
283-ACE1V3225-201-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-ACE1V3225-201-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-ACE1V3225-201-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACE1V3225-201-R
Description
CMC 200UH 70MA 2LN SMD AEC-Q200
Detailed Description
200 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 70mA DCR 4.8Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
4.8Ohm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
200 µH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
70mA