5-0SMDJ22CAH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
35.5V Clamp 141A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
High Power TVS Diodes
Automotive High Reliability TVS Diodes
5-0SMDJ22CAH
DigiKey Part Number
283-5-0SMDJ22CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5-0SMDJ22CAH
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
141A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Tape & Reel (TR)
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V