15BJ100CAH
DigiKey Part Number
283-15BJ100CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15BJ100CAH
Description
TVS DIODE 100VWM 162VC SMBF
Detailed Description
162V Clamp 9.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
100V
Voltage - Breakdown (Min)
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
162V