PDG23F0050TFFL
DigiKey Part Number
5730-PDG23F0050TFFL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDG23F0050TFFL
Description
CIR BRKR THRM 50A 600VAC LVR
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 50A 600 V AC 250 V DC Lever Chassis Mount
Category
Current Rating (Amps)
50A
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V