PDG13F0015TFFJ
DigiKey Part Number
5730-PDG13F0015TFFJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDG13F0015TFFJ
Description
CIR BRKR THRM 15A 600VAC LVR
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 15A 600 V AC 250 V DC Lever Chassis Mount
Category
Current Rating (Amps)
15A
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V