PDG13C0030TFFJ
DigiKey Part Number
5730-PDG13C0030TFFJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDG13C0030TFFJ
Description
CIR BRKR THRM 30A 600VAC LVR
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 30A 600 V AC 250 V DC Lever Chassis Mount
Category
Current Rating (Amps)
30A
Manufacturer
Eaton Electrical
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V