Image for T60030-2CR is not available
T60030-2CR
DigiKey Part Number
T60030-2CR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T60030-2CR
Description
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 30 A 600V 2 Circuit Cartridge Chassis Mount
Category
Current Rating (Amps)
30 A
Number of Circuits
2
Fuse Size
0.563" Dia x 1.5" L (14.3mm x 38.1mm)