2-5700-IG2-P10-DD-10A
DigiKey Part Number
2-5700-IG2-P10-DD-10A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2-5700-IG2-P10-DD-10A
Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 10A 250 V AC 50 V DC Push-Push Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V