DLC0069AZOG-W
DigiKey Part Number
3190-DLC0069AZOG-W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLC0069AZOG-W
Description
GRAPHIC DISPLAY OLED WHITE 0.69"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module White OLED - Passive Matrix I2C 0.69" (17.53mm) 96 x 16
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLC0069AZOG-W Models
Category
Dot Pixels
96 x 16
Manufacturer
DLC Display Co.,Ltd
Interface
I2C
Packaging
Box
Controller Type
SSD1306
Part Status
Active
Graphics Color
White
Display Type
OLED - Passive Matrix
Dot Size
0.16mm W x 0.18mm H
Diagonal Screen Size
0.69" (17.53mm)
Dot Pitch
0.18mm W x 0.20mm H
Viewing Area
19.26mm W x 5.18mm H