ZTD09N50DE6QTA
DigiKey Part Number
31-ZTD09N50DE6QTATR-ND - Tape & Reel (TR)
31-ZTD09N50DE6QTACT-ND - Cut Tape (CT)
31-ZTD09N50DE6QTADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZTD09N50DE6QTA
Description
TRANS 2NPN DUAL 50V 1A SOT-26
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) 50V 1A 215MHz 1.1W Surface Mount SOT-26
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
200 @ 500mA, 2V
Manufacturer
Diodes Incorporated
Power - Max
1.1W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Transition
215MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Transistor Type
2 NPN (Dual)
Mounting Type
Surface Mount
Current - Collector (Ic) (Max)
1A
Package / Case
SOT-23-6
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
50V
Supplier Device Package
SOT-26
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
270mV @ 50mA, 1A