US3840005Z
DigiKey Part Number
US3840005ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
US3840005ZCT-ND - Cut Tape (CT)
US3840005ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
US3840005Z
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency
38.4 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
10pF